History

TOPi Ujumisklubi loodi 1994.a. sügisel.

Kõik need aastad on klubi koduks olnud TOP SPA ujula.

2008. a. loodi klubi juurde TOPi Ujumiskool.

Klubi loomisest peale on klubi juhatanud ja ka peatreenerina töötanud Ain Kaasik ning kooli juhatanud ja treeneritööd teinud Heidi Kaasik.

2007.a. asus klubis treenerina tööle Raily Maalust ja aasta hiljem liitus meiega Grete Õun. 2012.a. aitab ujujate jõusaali treeninguid läbi Toomas Paju.

Oma kaheksateistkümne tegevusaasta jooksul on klubis ujumisõpetust saanud ja üksteise seltskonda nautinud sajad noored. Paljudest neist, on tänaseks saanud tublid noored inimesed, kellel ülikoolidiplom taskus. Jaak Savvi, Laura Nuudi , Martti Aljand ja Annika Saarnak on õppinud ujumisstipendiaatidena USA tuntud ülikoolides ning nüüd juba koolid lõpetanud. Kätlin Sepp, Maris Visse ja Herol Marjak õpivad ning treenivad samuti Ameerika Ühendriikides.

Aastate jooksul on klubist võrsunud mitmeid Eesti rekordiomanikke – Martin Viilep, Jaak Savvi, Maria Albert, Laura Nuudi, Martti Aljand, Herol Marjak, Annika Saarnak, Kätlin Sepp, Pjotr Degtjarjov, Lauri Käi, Katriin Kersa ja Tess Grossmann.

Tähtis koht klubi tegevuses on ujumisalgõpetuse andmine, kuid meie klubi põhieesmärkideks on läbi aastate kestva treenininguga tippujujate koolitamine.

Alustame kõige noorematega, kellele jagame ujumise algtõdesid. Ujumisoskus omandatud, asuvad nad osalema Pardikeste sarjas ning ajapikku siirduvad juba vabariiklikku Noortesarja. Edasi algab juba päris ujujatee. Algatuseks stardid Eesti Noorte Meistrivõistlustel ja siis juba Eesti Juunioride ja Täiskasvanute Meistrivõistlustel.

Tubli treenimine on viinud meie klubi noored ujujad Olümpiamängudele, Maailmameistrivõistlustele ja Euroopa MV-tele nii pikal kui ka lühikesel rajal, Juunioride Maailmameistrivõistlustele, Euroopa Juunioride MV-tele, Põhjamaade Juunioride Mv-tele, Põhjamaade Noorte MV-tele, Euroopa Noorte Olümpiapäevadele, Gümnasiaadile ja Universiaadidele, Maailma Karikavõistluste etappidele. Samuti on võetud osa erinevatest ujumisfestivalidest Euroopas – Stockholm Summer Games, Darmstadt International Swim Meet, Anykcsiai Sprint, Tonttu Uinnit ja kõigist Eesti Meistrivõistlustest ja Lühiraja Meistrivõistlustest.

Väljapaistvaimad tulemused on saavutanud Martti Aljand, kes 2011.a. jõudis Poolas Szszcenis Euroopa Lühiradade Meistrivõistlustel 100m kompleksujumises pronksmedalile. Samal võistlusel oli ta 100m rinnuliujumises 4. 2006.a. oli ta Lühiraja MM-il Shanghais 9. koha 200m kompleksis, 2005.a. Lühiraja EM-il Triestes 6. koha 100m kompleksis ning 11. koha 200m kompleksis ja 2005.a. suvel Euroopa Juunioride Mv-l Budapestis 4. koha 200m kompleksis. Napilt jäi ta poolfinaali ukse taha Maailma Meistrivõistlustel Roomas 2009 a. ning väga edukalt osales Euroopa Lühiradade MV Istanbulis 2009.aastal.Samuti kuulus Martti Beigingi Olümpiamängudel Eesti võiskonda.

Esimestel Noorte Olümpiamängudel 2010.a. Singapuris, kuulusid Eesti võistkonda 2 meie klubi ujujat: Katriin Kersa ja Pjotr Degtjarjov. Katriin saavutas 50m kroolisprindis 20. koha ning Pjotr oli kroolisprindis 9.kohal.

Maailma – ja Euroopa MV-l on osalenud mitmekordne Eesti rekordiomanik Martin Viilep. 1999.a. Universiaadil Palma de Mallorcal saavutas mitu Eesti rekordit ujunud Jaak Savvi 7. koha. 2009.a.Roomas MMil osales ka Kätlin Sepp seliliujumisdistantsidel.

Maailma Lühiradade Meistrivõistlustel ja Euroopa Lühiradade MV-stel on samuti osalenud Kätlin Sepp ja Annika Saarnak. Annika pääses 2009.a. Rijekas 100m liblikujumises ka poolfinaali.2010.a. Hollandis Eidnhovenis osalesid Euroopa Lühiraja Meistrivõistlustel Kätlin Sepp, Katriin Kersa ja Tess Grossmann ning Pjotr Degtjarjov. Pjotr pääses 50m vabaujumises poolfinaali ja saavutas tihedas meeste konkurentsis 15.koha. Kätlin Sepp ja Pjotr Degtjarjov osalesid ka Lühiraja MM-l Dubais 2010. aastal.

2011.a. suvel saavutas Pjotr Degtjarjov Euroopa Juunioride Meistrivõistlustel Belgradis kontinendi kiireimate sprinterite seas 50m vabaltujumises tubli 6. koha.
Põhjamaade Juunioride MV-l on Eestile medaleid võitnud Martin Viilep, Jaak Savvi, Merli Suurväli, Martti Aljand, Maris Visse, Herol Marjak , Kätlin Sepp, Katriin Kersa , Lauri Käi ja Pjotr Degtjarjov ja Kristjan Jürisoo.
Põhjamaade Noorte MV-lt on kulla võitnud Sigrid Sepp ,kolm hõbe- ja ühe pronksmedali võitnud Lauri Käi ning pronksmedali nii Katriin Kersa kui ka Pjotr Degtjarjov.

Peale pikkade võistlusreiside, mis on ulatunud mitmetesse maailma paikadesse, on koos läbi viidud hulga treeninglaagreid. Neist põnevaimad on toimunud Maltal, Küprosel, Kreetal, Hispaanias, Gran Canarial, Tenerifel, Tais, Dubais ,Ameerika Ühendriikides ning Lõuna Aafrikas ja Font Romeu Keskmäestiku Keskuses.

Talvel on käidud suusamõnusid nautimas Kurgjärvel, Otepääl, Himosel ja Slovakkias.

Samuti on traditsiooniks saanud iga-aastane rattalaager Hiiumaal,i Saaremaal või Haapsalus, suvelaager Kurgjärvel ja kevad-sügislaagerid Vinnis , Kuremaal või Haapsalus.