Ajalugu

 

 

 

IMG_20180113_100827TOPi Ujumisklubi loodi 1994. aasta sügisel.

Kõik need aastad on klubi koduks olnud TOP SPA ujula ning alates 2018. aasta sügisest Pirita Marina Hotell.

2008. aastal loodi klubi juurde TOPi Ujumiskool.

Klubi loomisest kuni 2018. aasta maini juhatas klubi, ja ka töötas peatreenerina, Ain Kaasik ning kooli on juhatanud ja treeneritööd teinud Heidi Kaasik. Treeneritena töötavad klubis Raily Maalust, Grete Õun, Marje Laar ja Aarne Vello Kersa , ÜKE treenerina abiks Karleen Kersa ning pilatese treenerina Signe Kampus. Abitreeneritena on abiks olnud mitmed ujujad.

Tähtis koht klubi tegevuses on ujumise algõpetuse andmine, kuid meie klubi põhieesmärkideks on läbi aastate kestva treeninguga tippujujate koolitamine.

Tubli treenimine on viinud meie klubi noored ujujad Olümpiamängudele, Noorte Olümpiamängudele, Maailmameistrivõistlustele ja Euroopa MV-tele nii pikal kui ka lühikesel rajal, Juunioride Maailmameistrivõistlustele, Euroopa Juunioride MV-tele, Põhjamaade Juunioride MV-tele, Põhjamaade Noorte MV-tele, Euroopa Noorte Olümpiapäevadele, Gümnasiaadile ja Universiaadidele, Maailma Karikavõistluste etappidele. Samuti on võetud osa erinevatest ujumisfestivalidest Euroopas – Stockholm Summer Games, Darmstadt International Swim Meet, Anykcsiai Sprint, Tonttu Uinnit ja kõigist Eesti Meistrivõistlustest ning Lühiraja Meistrivõistlustest.

Esimestel Noorte Olümpiamängudel 2010. a. Singapuris kuulusid Eesti võistkonda 2 meie klubi ujujat: Katriin Kersa ja Pjotr Degtjarjov. Katriin saavutas 50 m kroolisprindis 20. koha ning Pjotr oli kroolisprindis 9. kohal. Teistel Noorte Olümpiamängudel Nangingis 2014. a. osales Eesti võistkonnas meie klubi ujuja Karleen Kersa, kes 50 m rinnuliujumises pääses poolfinaali ja saavutas kokkuvõttes 14. koha. 2018. a. osales kolmandatel Noorte Olümpiamängudel Argentinas Buenos Aireses Margaret Markvardt, kes saavutas 200 m kompleksujumises 23. koha.

Põhjamaade Juunioride MV-tel on Eestile medaleid võitnud Martin Viilep, Jaak Savvi, Merli Suurväli, Martti Aljand, Maris Visse, Herol Marjak, Kätlin Sepp, Katriin Kersa, Lauri Käi, Pjotr Degtjarjov, Kristjan Jürisoo, Margaret Markvardt ja Mark Sovtsa.

Talvel on käidud suusamõnusid nautimas Kurgjärvel, Otepääl, Himosel ja Slovakkias.