TALLINNA MITMEVÕISTLUSE PJEDESTAALIL kÄIS KUHJAGA TOPIKAID

Tallinna ujumise mitmevõistluse meistrivõistlused on selleks aastaks lõppenud.

Meeste arvestuses suutis Martti Aljand (Audentes) pärast 100m vabaltujumise võitu (50.03) supi ikka väga korralikult ära segada. Avapäeval 29-punktiga meeste tabelit juhtinud Martin Liivamägi (KUK) oli enne viimast ala – 200m kompleksujumist langenud teisele kohale. Martti Aljand juhtis vaid ühe punktiga. Siiski Martin Liivamägi näitas 200m kompleksujumises võimu võites Martti Aljandit ligi 7-sekundiga. Kuigi Aljand pärast rinnuliujumise etappi oli juba ka loobunud Liivamäe püüdmisest. Martin Liivamägi krooniti 3710 punktiga Tallinna meistriks, talle järgnes Aljand 3587 punktiga ja kolmandale poodiumi astmele suutis tõusta Cevin Anders Siim (TUK) 2949 punktiga.

Naiste arvestuses oli samuti põnevust lõpuni, kuid seda hõbe- ja pronksmedalile. Võistluse võitis kindlalt Maria Romanjuk (Garant). Romanjuk kogus kokku 3187 punkti. Hõbemedalile käis armutu heitlus kolme tüdruku vahel. Sigrid Sepp ja Karleen Kersa (TOP) kogusid lõpuks mõlemad 2949 punkti. Kuid kuna Sepal oli 100m seliliujumises alavõit, siis saatus soosis just teda hõbemedalile. Kersa leppis pronksmedaliga. Nendest vaid seitsme punkti kaugusele jäi, enne 200m kompleksujumist teisel positsioonil olnud, Kertu-Ly Alnek (USK).

Kui avapäeva lõppedes tundus, et Marko Matteus Langeli ja Janter Suuna vahel tuleb teisel päeval tihe heitlus, siis jäi see siiski ära. Langel Audentese Spordiklubist pani teisel päeval enda paremuse maksma ja võttis üldvõidu punktiskooriga 2622. Hõbedale ujus ennast Suun (TOP), punkte tuli tal kokku 2441. Pronksmedal rändab poiste arvestuses Viimsi Veeklubisse ja selle saajaks Armin Evert Lelle – 2376 punkti.

Tüdrukute konkurentsis ei jätnud Margaret Markvardt (TOP) mitte kellelegi sõnaõigust. Markvardt võitis viiest võimalikust alast kõik võidud. Ning ta ei võitnud lihtsalt need alad vaid sõna otseses mõttes tegi enda konkurendid põrmuks ja pihuks. Markvardt kogus kokku 3007 punkti, mis naiste arvestuses oleks andnud teise koha! Hõbedale ujus ennast Ilona Maide Audentese Spodiklubist punktiskooriga 2547. Pronksmedali riputati taas kaela TOP’i tüdrukule ja see läks Meribel Saare kaela, kes kogus 2515 punkti.

Järgmine suurem võistlus meie kodus toimub 14-15 novembril ja seegi Kalev Spa ujulas. Võistluse nimetuseks Kalev Open, kus stardis ka kogu meie paremik.