VIIMASTE NÄDALATE VÕIDUKIHUTAMISED KOHTLA-JÄRVE PALEE-UJULAS

Igas vanuses eesti paremik pidi möödunud nädalate jooksul Kohtla-Järve imeilusa ujumispalee üles leidma, oma jalajälgi täis tatsama ning kordi ja kordi vette sulpsatama. Ära sai ujutud Eesti 2022a. Lühiraja Meistrivõistlused ning selle aasta uues kuues toimunud Noortesarja Grande Finale noorematele vanuserühmadele. Alustame siis algusest – Eesti Lühiradade MV. Vahetult raskest Tenerife treeninglaagrist tulnuile, ei osanudki väga kõrgeid eesmärke seada ja lootus püsib, et kõik tulemused suudame veel paremaks kruttida, kuid eestikate startidega võib küll rahule jääda. Tunne oli hea. Ujuti üllatavalt palju isiklikke tipptulemusi ning medalisaak oli muljetavaldav. Võitluslikud teateujumised andsid asjale lisa vürtsi, kui seda õnnetut põlvenõksu poleks olnud, oleks lõpuks purunenud kildudeks ka see rekord. Selle jätame asjaosalistele seedimiseks. Individuaalselt sai rekordiparandusega hakkama meie Pöial-Liisi MIRIAM  JÜRISOO ja seda nii raskel alal, kui 200 m liblikat – PALJU ÕNNE!

Eesti meistriteks krooniti:
MARI LIIS  MAAS         200m selili
LARS  KULJUS            50m ja 100m selili
ARTUR  TOBLER         200m ja 400m kompleksi
KIRKE  MÕTSNIK        800m vabalt 

Hõbe 
MARK SOVTSA            100m rinnuli
LARS KULJUS 200m selili

Pronks
POLINA  SOVTSA         200m selili

MIRIAM JÜRISOO 200m liblikat

HANS-MIKK KUULPAK 200m vabalt

Kõik tulemused leiad siit:  https://live.swimrankings.net/35321/

Ja muidugi see Noortesarja super Finaal….
meie seekordne finaalitiim oli küll pisi-pisi, kuid selle eest eriti tubli – palju medalikohti ja muidugi lisaks veel medalilõhnalisi kohti. Päev oli täis starte. Basseini õhkkond oli tulvil ärevusest ja emotsioonidest. Oli võitlemisi, oli allaandmisi. Nägime rõõmuhõiskeid ja kurbuse pisaraid. Aga see kõik käib kaasas, kes hinges sportlased.

Suurima kotitäie medalitega saabus koju LAURA ROHTLA, kes kuidas end iganes pööras “kõhuli-selili, selili-kõhuli”, 6 värvilist medalit talle kaela riputati. Aga selle eest tuli ka võidelda nii iseenda tunnete kui ka konkurentidega. Magus võit on seekord 15 aastat püsinud T-11 50m liblikujumises noortesarja rekord, mis sai Laura poolt nüüd uued ilusad numbrid. Poistest hoidsid võitlusvaimu üleval ERNEST KOPJEV ja MARTIN POTSEPP, kes samuti osalesid edukalt mitmetes finaalides, said tunda nappi kaotusvalu ning kaelas ka mõlemal pronksised medalid: Ernest 100m liblikujumises ning Martin 100m seliliujumises.
Kogu võistluse tulemused leiad siit:  https://live.swimrankings.net/35481/

Treeningud jätkuvad – veel mõned väga tähtsad võistlused ootel ja tulekul … küll jõuame veel endid paremaks ja kiiremaks kruvida – kõik on ikka meie endi teha ja olgem ikka üksteisele toeks.

Ilusat jõuluootust ning tehkem kõik, et jõuluvana ja päkapikud võiksid tulla….